31 Mart  Azerbaycan’lıların Soykırımı’nın Konu Edildiği  “Kanayan Yara Azerbaycan” Etkinliği İstanbul’da Gerçekleşti 

Türk Dünyası Araştımaları Kulübünün ve  Azerbaycan Genclerinin İstanbul Herakatı (AGİH) tarafından organize edilen 31 Mart  Azerbaycan’lıların Soykırımı’nın konu edildiği  “Kanayan Yara Azerbaycan” etkinliği İstanbul’da yapıldı.   Etkinlik  Azərbaycan Himni və İstiklal Marşı’nın seslenmesiyle başlandı  ve  31 Mart şehidlerinin  ruhunu  bir dakikalık  saygı duruşu ile anıldı. Daha sonra  31 Mart Soykırımı’nı yansıtan vetere katılımcılara sunuldu.

İstanbul  Medipol Üniversitesi’nde  gerçekleşen 31 Mart  Azerbaycan Soykırımı’nı anma programında İstanbul Aydın Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası  İlişkilerde Prof.Dr. Ragip Kutay Karaca, Siyaset Bilimcisi Ramiye Memmedova, Azərbaycan Genclerinin İstanbul Herakatı’nın Başkanı Reşad Rza  Ermenistan’ın ideoloji siyasetinden, şimdiye kadar Azerbaycan’a karşı  yapılan Ermeni terrorizimindən bahsettiler.

Birçok kamu kuruluşlarının, öğrencilerin ve  gazeteci yazarlarında katıldığı  “Kanayan Yara Azərbaycan”  programı  sonrasında  31 Mart  Azerbaycan Soykırımı’na ait rəsmler  sərgiləndi.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.