1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları Gerçekleşti

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları” Şanlıurfa Fuar merkezinde ziyaretçilerini ağırladı. Türk Hava Yolları sponsorluğunda, gerçekleşen etkinliğe Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Çin, Fas, Malezya, Azerbaycan ve Rusya gibi ülkerin turizm ve seyahat yazarları ile yabancı influencerler’in katıldı. Büyük ilgi ile gerçekleşen etkinlikte; Türk Hava Yolları, TÜROB, TÜRSAB, TÜREB, TÜROYD, TÜRES ile belediyeler, seyahat acenteleri ve otellerden oluşan toplam 160 stant kuruldu.

Şanlıurfa’nın turizmde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve protokol üyeleri tarafından 1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları’nın açılışı gerçekleştirildi ardından stantların ziyaretiyle devam edildi.

Şanlıurfa’nın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini keşfetmelerini sağlayacak etkinliğin önemine vurgu yapan Zeynel Abidin Beyazgül; “Burada tarihi birçok değerlerimizden Göbeklitepe’den başlayarak her döneme ait değerlerden bahsetmek mümkündür. Şanlıurfa her döneme ait tarihi eserleri içerisinde barındırıyor. Şehrimizin daha güzel bir konuma gelmesi için elimizden geleni yapacağız” ifadelerinde bulundu. Hoşgörü yazılarda aranmaz, kitaplarda aranmaz. Bizim kaybetmememiz gereken değerlerden biri de maddi olmayan bu güzel değerlerdir. Esas korumamız gereken değerlerimiz de belki bunların ötesindeki değerlerimizdir. En büyük projemiz 2 buçuk milyon Şanlıurfalının kardeşliğidir. Şehrin ayağa kalkması için tüm dinamiklerin, tüm güçlerin bir araya gelmesi gerekiyor. Biz bunu yapacağız ve buna mecburuz. Çünkü Şanlıurfa’nın hak ettiği yere gelmesi için buna hepimizin ihtiyacı var.”

Etkinlinliğe TÜROB’u temsilen Genel Sekreter İsmail Taşdemir de katıldı.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.