5.TÜRKİYE AZERBAYCAN KARDEŞLİK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

5.Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri Gecesi 23 Kasım akşamı Karabağ Zafer kutlaması eşliğinde yapıldı. BHS GROUP ve Türkiye Azerbaycan Strateji ve Ekonomi Kulübü organizatörlüğü ile gerçekleştirilen ‘İki Devlet Tek Millet’ şuuru ile bu yıl 5. kez ödüller sahibini buldu.

İki Ülkenin Sanat, Siyaset, Spor ve İş Dünyası’nın yoğun katılım gösterdiği gecede;
Yılın En İyi Belediye Başkanı: Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, Yılın En İyi Erkek Dizi Oyuncusu: Oktay Kaynarca, Yılın En İyi Erkek Pop Sanatçısı: Cem Belevi,

Yılın En İyi Şarkısı: Dip Berksan, Yılın En İyi Sporcusu: Çağan Atakan Arslan, Yılın En İyi Bestesi Hep Mi Ben İle Ayaz Erdoğan oldu. Yılın En İyi Müzik Grubu: İkilem, Karabağ Zafer Kutlamasının Yapıldığı Gaziler ve Şehitlerin anıldığı bu anlamlı gecede; Yılın Kadın Bürokratı ödülü Kültür Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Sanem Arıkan’ a gitti.

Bir çok ünlü ismin katıldığı törende, gazeteci Ulker Gul tarafından Azerbaycan kökenli Nigar Muherrem’e Yılın En İyi Çıkış Yapan Kadın Sanatçısı ödülü takdim edildi.

Azerbaycan’ın En İyi Erkek Ses Sanatçısı ödülüne Ayaz Gasımov, En İyi Sinema Oyuncusu ödülüne ise Shahriyar Abilov layık görüldü.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.