Adana Mutfağını Dünyaya Tanıtan 6. Uluslararası Adana Lezzet Festivali Başladı

“Geçmişten Geleceğe Miras: Mutfak” temalı 6. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’ Seyhan Nehri kıyısındaki Merkez Park’ta ziyaretçilerini ağırladı. İlk günden büyük ilgiyle karşılanan festival’e Adana halkının yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçiler ve dünyanın diğer ülkelerinden bir çok kişi katıldı. Kurduğu stantlarla etkinlik alanında yer alan yüzlerce işletmenin önünde kuyruklar oluştu.

9 Ekim Pazar günü saat 00.00’a kadar devam edecek festivalde Adana’nın kendine has eşsiz lezzetlerinden kaybolmaya yüz tutmuş tariflere, gastrodiplomasiden gıdanın yaşamı iyileştirici gücüne dair tüm bilgilerin bulunduğu uzun bir yolculuğa çıkılacak.

Geleneksel mutfak zenginliğini yansıtan mutfak atölyeleri, gastro şovlar, söyleşiler, kentin önde gelen lezzet markalarının hikayeleri ve üç gün boyunca rengarenk sahne sunumuyla festival yüzlerce kişiyi bir araya topluyor.


azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.