Adana’nın Büyük Lezzetleri 7-8-9 Ekim 6.Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nde Buluşuyor

Olağanüstü zengin bir mutfağı ile dünyaca ünlü olan Adana, 7-8-9 Ekim tarihleri arasında ağırlayacağı misafirleri ile kültürel derinliğinden doğan mutfak mirasını 6.Uluslararası Adana Lezzet Festivali’nde buluşturuyor. 

500 bine yakın damak tadına düşkün lezzet tutkunlarının akın edeceği Adana Lezzet Festivali, 180 dönüm üzerine kurulu arazide Adana Merkez Park’ta düzenlenecek.

“Geçmişten Geleceğe Miras: Mutfak” temalı festival’de, kendine has bir lezzet sentezi oluşturan Adana Mutfağından kebap, şırdan, şalgam, başta olmak üzere pek çok yöresel lezzetlerin tanıtılacak ve ara sıra ziyaretçilere ikram edilecek. Yemek şovlarının, mutfak atölyeler yapılacağı Festivalde 5 farklı kategoride ‘Genç Şefler Yarışması’ gerçekleşmesiyle şeflere yeteneklerini sunma imkanı sağlanacaktır.

Sizleri gastronomi dünyasının birbirinden değerli isimlerini, akademisyen, araştırmacı ve iş insanlarını bir araya getirecek olan 6. Uluslararası Adana Lezzet Festivali’ne, bereketli topraklara sahip, yedi yirmidört canlı şehir Adana’ya,  kültürel lezzet mirasını yerinde görmeye davet ediyoruz.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.