‘AİLECEK ŞAŞKINIZ’ FİLMİNİN GALASI YAPILDI

Sinema dünyasının en sevilen komedyenleri arasında yer alan Ahmet Kural ve Murat Cemcir’e, Saadet Işıl Aksoy’un eşlik ettiği, Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği ‘Ailecek Şaşkınız’ filminin galası, İstinye Park AVM Cinemaximum Sinemaları’nda gerçekleştirildi. 2 Mart’ta TR 40 33 Productions yapımcılığında vizyona giren filmin galası adeta yıldızlar geçidine sahne oldu. Galaya tüm kadro eksiksiz katılırken, davetliler arasında Demet Özdemir, Acun Ilıcalı- Şeyma Subaşı, Murat Dalkılıç, Mustafa Ceceli-Selin İmer, Engin Altan Düzyatan, Ezgi Mola, Togan Gökbakar, Ahu Yağtu, Keremcem- İlay Erkök, Hayrettin, İbrahim Büyükak, Yavuz- Oğuzhan Seçkin, Eda Özerkan- Timur Acar, Ayşe Tolga ve Burhan Çaçan, Nevra Serezli, Barış Yıldız, Samet Gürsel, Çetin Altay, İsmail Tunçbilek, Şinasi Yurtsever, Ruhi Sarı ve Rasim Öztekin gibi isimler de vardı.

Filmin hem yapımcısı hem de başrol oyuncusu olan Murat Cemcir, heyecanını “13 aydır bugünü bekliyorduk ve hazırlanıyorduk. Yeni bir şey denedik” sözleriyle paylaştı.

“İLK BAŞTA SAADET’İN BU KADAR İYİ KOMEDİ OYNAYABİLECEĞİNİ KENDİSİ DAHİL KİMSEYE DİNLETEMEDİM”

Yönetmen Selçuk Aydemir “13 ay önce eşim doğurmuştu, şimdi ben doğuruyorum gibi bir şey. Değişik bir süreç oldu. Eminim diğer hiçbirine benzetemeyeceğiniz bir film oldu. Biz çok memnunuz, inşallah seyirci de çok memnun olacaktır. Birbirinden değerli oyuncularla çalıştık. Bu sefer kemik ekibin dışında yeni oyuncu ve duayenlerle çalıştık. Hepsi birbirinden yetenekli, filme çok büyük katkıları var. Saadet Işıl Aksoy’un bu kadar iyi komedi oynayabileceğini kimseye dinletemedim başta. Filmi izledikleri zaman anladılar, Saadet de dahil. Gökhan Tiryaki komedi filminde inanılmaz bir performans sergiledi. Taban tabana değiştirdik bu seferki filmi” açıklamasında bulundu.

AHMET KURAL 15 KİLO VERDİ

Filmde fit görüntüsüyle dikkat çeken Ahmet Kural, “Benim için 10 ay öncesinden ilk defa hazırlık süreci başladı Farklı bir şey yaptık. Ben çok mutluyum ve heyecanlıyım film için 15 kilo verdim” diye konuşunca Cemcir “Ahmet’in verdiği 15 kilonun 7’sini ben aldım” sözleriyle herkesi güldürdü.

“KENDİ KARİYERİM ADINA YENİ BİR ŞEY DENEDİM”

Saadet Işıl Aksoy da “Bir yandan biliyordum içimde böyle bir tarafım olduğunu. Bunu nerede nasıl, ne zaman ortaya çıkaracağımı merak ediyordum. Çok doğru bir projede, doğru bir ekiple, harika bir senaryoda yer alma fırsatı buldum. Kendi kariyerim adına yeni bir şey denedim. O yüzden çok heyecanlıyım” dedi.

Sevilen oyuncu Çağlar Ertuğrul ”Böyle ustalar varken komedide defalarca kendini kanıtlamış ustalarla çalışmak, Selçuk Hoca’yla çalışmaktan çok mutluyum. Eminim seyirci de bayıla bayıla izleyecek. Çok güzel bir aile filmi oldu” ifadelerini kullandı. Cengiz Bozkurt “Ekibin rüştünün ispatı hepinizin malumu. Biz zaten hepimiz gülmeyi güldürmeyi çok severiz. Bunu da yansıttığımızı umuyoruz” dedi.

“ÇOK CÖMERT BİR SETTİ”

Duayen oyuncu Mustafa Alabora setten de övgü dolu sözlerle bahsederek “Böyle insanlarla çalışmaktan çok mutluyum. Son derece cömert bir setti. Özel karavanımız vardı, mutfak bile vardı sette. Benim için bunlar çok önemli şeyler. 1960 yılında ilk filmimi çektiğimde herkes kendi kostümünü getirirdi. O açıdan Türk sinemasının çok ilerlemiş olması beni çok mutlu etti” dedi.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.