ANTALYA KAŞ’IN DÜNYACA ÜNLÜ KAPUTAŞ PLAJI

“Azturkworld” travel bölümü için bu sefer Antalyan’ın Kaş ilçesin’de bulunan dünyaca ünlü ‘Kaputaş Plajı’na yollandı.

Dünyanın en güzel plajları arasında gösterilen, Antalya- Muğla karayolu üzerinde bulunan, Kaş’a yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta yer alan, Kalkan Mahallesi’ndeki Kaputaş Plajı, her sene yerli ve yabancı tatilcilerin akınına uğruyor.

Dağla denizin arasına sıkışmış Kaputaş Kanyonu’nun ağzında, kum ve çakıl karışımı yapısıyla ilgi çeken Kaputaş Plajı, turkuaz ve mavinin farklı tonlarına büründüğü deniziyle de her gün buraya gelen binlerce insanı kendisine hayran bırakıyor.

Saat 09.00’dan 17.00’ye kadar yoğun insan sirkülasyonu yaşanan Kaputaş plajına yaklaşık bir kilometrelik alanda binlerce aracın park ettiği yol kenarındaki yoğunluk nedeniyle, birçok tatilci sabahın erken saatlerinde gelmesine neden oluyor.

Daha önceleri Kaputaş Kanyonu’nun ağzındaki plaja 193 merdivenle iniliyordusa,mevcut zamanda plajı işleten Kaş Belediyesi’nin yaptığı düzenlemeyle bu sayı 141’e düşürülmüş.Bu durum plaja gelen tatilci sayısının artmasına da olumlu yansımış.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.