Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’den Tarihi Bir Konuşma ‘Karabağ Azerbaycan’dır’

Soçi’deki Valday Uluslararası Tartışma Kulübü toplantısına katılan Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev  tarihi bir konuşma yaptı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev  Ermenistan Başbakanı  Nikol Paşinyan’ın  ‘Karabağ Ermenistan’ındır nokta’ şekilinde açıklamasına yanıtı çok sert oldu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev  ‘Karabağ Azerbaycan’dır ümlem  işareti’ dedi ve ardından Karabağ’ın ezeldenden beri Azerbaycan toprağı olduğunu söyledi. Geçmişe dönerek örneklerle isbatladı.  Birleşmiş Milletler’in Ermenistan Silahlı Kuvvetleri’nin Dağlık Karabağ’dan çıkması yönündeki kararların 25 yıldır uygulanmamasını eleştirdi.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.