Şanlı Karabağ Zaferinin Birinci Yıl Dönümü Bayram Etkinliği Büyük İlgiyle Gerçekleşti

Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Tarafından Düzenlenen Şanlı Karabağ Zaferinin Birinci Yıl Dönümü Bayram Etkinliği Büyük İlgiyle Gerçekleşti

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen etkinliğe Azerbaycanlı Milletvekili Anar Mammadov, İstanbul Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek, Türkiye Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, İstanbul’un farklı ilçelerinin belediye başkanları, devlet kurumlarının diğer yetkilileri, burada yaşayan yurttaşlarımız, Vatan Savaşı’nın gazileri ve diğerleri katıldı.

İki kardeş ülkenin milli marşlarının okunmasıyla başlayan etkinlikte şehitler bir dakikalık saygı duruşuyla anıldı.

Etkinliğe katılanları karşılayan Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Narmina Mustafayeva, bayram vesilesiyle tebriklerini iletti, 44 günlük Vatan Savaşı’ndaki bu şanlı zaferin sadece Azerbaycan’ın değil, bu mücadelede ve dünyaya adaletin getirilmesinde bize destek veren başta kardeş Türkiye olmak üzere herkesin zaferi olduğunu kaydetti.

Yapılan konuşmalar zamanı Azerbaycan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin giderek artan gelişimi, sadece bu ülkelerin kalkınmasına değil, aynı zamanda bölgenin bir bütün olarak kalkınmasına ve bölgede barışa ve Türk dünyasının daha yakın entegrasyonuna katkıda bulunduğu söylenmiştir. Diğer konuşmacılar Karabağ Zaferini tüm Türk dünyasının bayramı olarak övdüler.

Etkinlik, Azerbaycan müziği ve danslarından oluşan bir sanat akşamıyla devam etti.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.