Azerbaycan “Karabağ’ın kalbi” Şuşa’yı işgalden kurtardı!

Azerbaycan  Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, kuşatma altına aldıkları “Karabağ’ın kalbi” Şuşa’yı işgalden kurtarıldığını duyurdu.

Etkili bir askeri stratejiyle öncelikle Şuşa’nın Laçin koridoru ile bağlantısını kesen Azerbaycan ordusu, kuzey ve güney eksenlerinden Şuşa kentinin içine girerek kenti işgalden kurtardı. Bölgeden gelen görüntülerde Ermeni sivillerin Hankendi’yi terk ettiği ve araçlarla uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü.

Gelişmeler üzerine Ermeniler Dağlık Karabağ’ın sözde başkenti olan Hankendi’yi tahliye etmeye başladı.

Ulusa sesleniş konuşması gerçekleştiren Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, tarihi müjdeyi “Şuşa, 28 yıl sonra işgalden kurtarıldı. Artık orada ezan sesi duyulacak” dedi.

Kaynak: Ahaber

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.