AZERBAYCANLI DEVLET SES SANATÇISI VE MUĞAM YORUMCUSU ALİM KASIMOV İSTANBULDA KONSER VERDİ

Sancak Medya tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen, “Uluslararası Genç Edebiyatçılar Buluşması” festivalinin kapanış töreninde Azerbaycanlı Devlet ses sanatçısı ve muğam yorumcusu Alim Kasımov, İstanbullu sanatseverlerle bir araya geldi.

İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda 4 Kasım Cumartesi günü saat 19.00’da gerçekleşen 90 dakikalık  konserde Alim Kasımov ’a kızı ses sanatçısı ve muğam yorumcusu Fargana Kasımova eşlik etti.

Gece, yurt içi ve dışından gelen genç edebiyatçıların eserlerini seslendirmesiyle başladı.

Dinleyicilerine muhteşem anılar yaşatan  azerbaycanlı ses sanatçısı ve muğam yorumcuları  Alim Kasımov ve kızı Fargana Kasımova muhteşem yorumuyla geceye  damgasını vurdu.

Konser sonrası duyğularını “Azturkworld” le paylaşan Alim Kasımov : Güzel geceydi, güzel duyğuları  yaşadık, bu kadar sıcak karşılanmak mutlu etti beni, böyle  bir konserin yakın zamanda Karabağda olmasını isterim.

Fargana Kasımova : Bu gün biz babamla beraber İstanbulda Azerbaycanın  muğam sanatını aynı sahnede yorumladık , ben babamın müzikleriğle büyümüşüm ve hala  onun öğrencisiyim,  çok mutluyum ki, Alim Kasımov gibi sanatçıyla aynı sahneyi paylaşıyorum.

 

 

 

 

 

 

 

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.