AZERİCE KONUŞMAK ÇOK HOŞUMA GİDİYORDU

Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölüm  mezunu Hülya Aydın la tanışlığımız rol aldığı   ‘Oflu Hoca 3- Üj Trakya’ filminin setinde olmuştu.

26 Nisan 1975 doğumlu,   Ankara Devlet Tiyatrosunun başarılı oyuncusu Hülya Aydın   Azerbaycan’ la  ilgili duyğularını “Azturkworld” le paylaştı. Samimiyyetiyle kuçak dolusu selamlarını vasıtamızla Azerbaycan’ a ileten yetenekli oyuncu “Aşkın Bedeli ” filmindeki canlandırdığı Azeri karakterinden de bize bahs etti.

Hülya Aydın : Ben Azerbaycan’ a hiç gitmedim ama onların dilinde konuşmayı iyi becerdiğimi söylediler.  ” Aşkın Bedeli ” filmin de bir Azeri annesini canlandırdım. O zaman Azerice konuşmak çok hoşuma gidiyordu. Tekrar bir Azeri karakterine ait  rol verseler severek oynarım.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.