AZTURKWORLD AVŞA’DA

Sevgili okuyucularımız “Azturkworld”ün sizler için gitmeyi tercih ettiği mekanlar sırasına bu sefer Avşa adası dahil oldu. Balıkesir’in Marmara ilçesine bağlı bir yerleşim yeri olan Avşa, Marmara denizinde bulunan ada, Istanbula yakın olması sebebiyle sıklıkla tercih edilen tatil beldesidir. İlçe merkezine 11 km ve il merkezine 155 km uzaklıkta yer alan Avşa Kara bağlantısı bulunmayan şirin bir adadır. Diğer adı “Türkeli” olan Avşa’ın toplam yüz ölçümü 36 km2, uzunluğu 9 ve eni 4 km’dir. Küçük bir turizm şehri görünümünde olan Avşa’da 2 köy, 3 mahalle; Avşa Mahallesi – Deniz Mahallesi ve Yiğitler Mahallesi bulunmaktadır.


Sahilde yer alan konaklama alanlarıyla Avşa’da kendi kendini temizleyen denizi ve kusursuz kumsallarıyla, keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Avşa’nın gidilmesi gereken en gözde kumsalları arasında, Avşa Plajı, Altınkum plajı, Tavşanlı koyu, Çınar koyu, Karadut Koyu, Kumtur koyu, Atanaş koyu ve Yiğitler plajı yer alıyor. Özellikle ailelerin tercih ettiği Altınkum plajında bulunan deniz sığ olması nedeniyle yüzme bilmeyen için bir tehlike yaratmamaktadır.

Şarabıyla meşhur olan Avşa’nın sabahı ve öğleni ne kadar güzelse akşamı da bir o kadar eğlenceli geçebiliyor. Yazın canlılığına ayak uyduran gece hayatı, Avşa Adasında bulunan disko, barlar ve türkü evleri ile yaz akşamlarınızı renklendirebilirsiniz.

Avşa adası her bütçeye uygun konaklama imkanıyla da dikkat çekmektedir. Bütçenize göre keyifli bir tatil yapmak istiyorsanız yolunuzu Avşa Adası’na yönlendirebilirsiniz. Avşa Adasına İstanbul, Balıkesir ve Tekirdağ’dan ulaşım deniz yoluyla kolay bir şekilde sağlanmaktadır.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.