Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri Töreni yapıldı. Süper Lig takımlarından BtcTurk Yeni Malatyaspor, yılın en iyi çıkış yakalayan takımı, milli futbolcu Merih Demiral ise yılın en iyi çıkış yakalayan sporcusu seçildi. İtalya Ligi (Serie A) takımlarından Juventus’ta forma giyen milli futbolcu Merih Demiral, aldığı ödül nedeniyle yaşadığı mutluluğu dile getirdi.

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri Töreni yapıldı.

Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulunun düzenlediği organizasyonda, öğrenciler tarafından farklı kategorilerde seçilen “yılın enleri” açıklandı.

Üniversitenin güney yerleşkesinde düzenlenen ödül töreninde, THY Avrupa Ligi’nde final oynayan Anadolu Efes “yılın en iyi takımı” seçildi.

“Yılın en iyi bireysel sporcusu” ödülü, Türk jimnastik tarihinin ilk dünya şampiyonluğunu kazanan İbrahim Çolak’a verildi.

Törende kategorilere göre verilen ödüller 

Yılın en iyi takımı: Anadolu Efes

Yılın en iyi bireysel sporcusu: İbrahim Çolak (Milli jimnastikçi)

Yılın en iyi antrenörü: Giovanni Guidetti (A Milli Kadın Voleybol Takımı ve VakıfBank Kadın Voleybol Takımı Antrenörü)

Yılın en iyi basketbol oyuncusu: Shane Larkin (Anadolu Efes)

Yılın en iyi voleybolcu oyuncusu: Eda Erdem Dündar (Fenerbahçe Opet)

Yılın en iyi çıkış yapan takımı: BtcTurk Yeni Malatyaspor

Yılın en iyi çıkış yapan sporcusu: Merih Demiral (Juventus)

Yılın en iyi spor yöneticisi: Ahmet Ağaoğlu (Trabzonspor Kulübü ve Türkiye Golf Federasyonu Başkanı)

Fair play özel ödülü: Yasemin Adar (Milli güreşçi), Beknaz Almazbekov (Galatasaray 14 Yaş Altı Futbol Takımı)

Spora teşvik ödülü: Yarının Sultanları Projesi (Giovanni Guidetti ve Bahar Toksoy Guidetti)

Spor kardeşliği ödülü: 16 Yaş Altı Küçük Kızlar Voleybol Milli Takımı, Ali Topaloğlu (Atletizm-Özel sporcu), Havva Elmalı (Görme engelli atlet), Büşra Ün (Paralimpik tenisçi), Talha Ahmet Erdem (Judo-Özel sporcu), Bahattin Hekimoğlu (Engelli okçu)

Boğaziçi Üniversitesi spor elçisi: Erden Eruç

Erdoğan Dulda Yaşam Boyu Başarı Ödülü: Necdet Turhan (Görme engelli dağcı ve atlet)

Özel başarı ödülü: İrem Yaman (Milli tekvandocu)

En iyi spor programı: 90 (NTV)

En iyi spor yorumcusu: Emre Özcan

En iyi spor fotoğrafı: Mahmut Cinci

Merih Demiral: “Çok mutlu ve gururluyum”

İtalya Ligi (Serie A) takımlarından Juventus’ta forma giyen milli futbolcu Merih Demiral, aldığı ödül nedeniyle yaşadığı mutluluğu dile getirdi.

Birçok önemli sporcuyla bir araya geldiklerini anlatan Merih, “Çok mutlu ve gururluyum. Organizasyonda emeği geçen herkese ve Boğaziçi Üniversitesine çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir geceydi. Burada çok önemli sporcu arkadaşlarımız vardı. Özel sporcularımız buradaydı. Onlar bizim gururumuz. Onların başardıkları, yaptıkları olağanüstü. Hepimize örnek oluyorlar.” diye konuştu.

2019’un iyi geçtiğini vurgulayan Merih, “Özellikle milli takımla çok güzel başarılar yakaladık. 2020 Avrupa Şampiyonası’nda da inşallah bunu devam ettireceğiz. Çok güzel bir ortam var. İnşallah bu bozulmadan güzel başarılar elde edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Merih Demiral, Fransa’nın Lille takımında forma giyen ve ciddi bir sakatlık yaşayan milli futbolcu Yusuf Yazıcı ile ilgili ise, “Yusuf Yazıcı’ya da çok geçmiş olsun. İnşallah daha güçlü şekilde dönecek.” şeklinde konuştu.

Özel sporculara özel ödül

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Asbaşkanı Efkan Korkmaz, sporcularıyla gurur duyduklarını söyledi.

Kendi bünyelerinde faaliyet gösteren Talha Ahmet ve Ali Topaloğlu ile basın mensuplarına açıklamada bulunan Korkmaz, “Bu ödülü özel sporcularımıza verdiği için Boğaziçi Üniversitesine teşekkür ediyorum. Bu çocuklarımızın topluma kazandırılması çok önemli bir görev. Tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Sporcularımızla gurur duyuyoruz. Onlar bizim her şeyimiz. Onlar için ne yapsak az.” ifadelerini kullandı.

Dünya şampiyonu milli judocu Talha Ahmet Erdem, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sporun yaşı yoktur. Hangi yaşta olursanız olun sadece başlayın. Gençlerden spora başlamalarını istiyorum.” derken, gülle atmada dünya şampiyonu Ali Topaloğlu ise “Çok mutluyuz. Buradan Cumhurbaşkanı’mıza, Gençlik ve Spor Bakanı’mıza ve federasyon başkanımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde görüş belirtti.

16 Yaş Altı Kız Voleybol Takımı’nın gururu

16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda yenilgisiz altın madalya kazanan ay-yıldızlı voleybol takımının kaptanı Pelin Eroktay, “Türkiye’yi gururlandırdığımız ve böyle bir ödüle kayık görüldüğümüz için çok mutluyuz. Takım adına herkesin çok mutlu olduğunu söyleyebilirim.” diye konuştu.

Turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen Özge Arslanalp ise, “Milli formayı taşımak bizim için çok büyük bir onur. Böyle bir ortamda bulunduğumuz için hepimiz çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.