CİLD DOSTU ALOEVERA

Cildimizin güzel, canlı gözükmesini istiyorsak, soğuk havaların başlaması nedeniyle derimize daha çok  bakım yapmamız gerekir. Bunun için pahalı kremler  almamıza  gerek yok, ev ortamında hazırladığımız tamamen doğal, bitkisel maskelerle cildimizi canlı tutabiliriz. Bu gün sizler için,  kültür tibbı ve  herbalist (bitki uzmanı ) tarafında sık sık kullanılan, mineral bakımından zengin olan Aloeveradan bahsedeceğim.

Foto by Ulkergul

Aloeveradan elde edilen maskeler cildin yaşlanmasını engeller, hücreleri yeniler ve canlandırır. Aloeverada bulunan vitaminler ;  A, C, E, B1, B2, B3, B5, B6, B12, kolin ve folik asit mineraller, antioksidanlar ve amino asitler vardır.  Ayrıca Giberellin hormonu içeren , Aloevera aynı zamanda sağlıksız beslenme, stress, çevre kirliliğinden maruz kaldığımız  kırışıklıkları, koyu işaretleri, lekeleri, çatlaklar ve güneş yanığına karşı iyi gelir. Tıkanmış gözenekler, bakteriyel enfeksiyonlar, kistler ve akneye karşı çok  etkilidir.

Aloeveradan cildimize faydalı bir maskeyi  bu gün sizlerele paylaşacağım. Bir adet salatalık suyu ile bir aloevera yaprak jelini karıştırdırın  sonra yüzünüzü iyice yıkayın. Temiz cildinize bu karışımı emilene kadar  uygulayın. Cildinizin hafifce gerildiğini hissedince  ılık suyla durulayın. Üç damla E vitamini elinize alın ve dairesel hareketlerle  masaj yaparak yüz derinize uygulayın. Böylelikle ışıl ışıl parlayan canlı bir cilde sahip olacaksınız.

 

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.