DÜNYA ŞAMPİYONU RAMİL GULİYEV’ İN EN BÜYÜK HAYALİ

Aslında uzun zamandır, Azerbaycan kökenli başarılı Fenerbehçe sporcusu, Ramil’ le  reportaj yapmayı planlıyordum , nihayet  onunla görüşüp, samimi  ve keyifli reportaj yapabildim. Önce  onunla Londra’da düzenlenen 2017 Dünya Şampiyonası’nda 200 metre final yarışına çıkanmasıyla,  kazandığı zaferinden konuştuk. Daha sonrasında samimiyyetden doğan sorular ve cevaplarla devam ettik. Özel reportajımın bir kısmını  sizlerle paylaşıyorum.

Nasıl bir duyğuydu başarmak, dünyada tanınmak  Ramil?

Ramil :  Kazandığım an inanılmaz derecede çok mutluydum, senelerce çektiğim zahmetlerimin  ödülünü kazanmıştım. Ama daha da yüksek derecelerimin olacağına, yinede başaracağıma eminim. Spor benim her şeyim, zamanımın çoğunu ona ayırıyorum. Eğer çalışmazsan, kazanamazsın.

Yarışmadan sonra seni kıskanan tanıdıkların, dostların oldu mu?

Ramil : Kıskanan  insanlar her zaman vardı, ister yarışma olsun, ister olmasın, ama ben onlara cevap vermiyorum.  Sadece kendi üzerimde çalişarak güçlü olmaya çalışıyorum bu da onlara en güzel cevep olur bence.

İleri de öğrencilerinin olmasını istiyormusun?

Ramil : İsterim tabi ki, bir gün bildiklerimi öğretmeyi çok mutlu eder beni  ve biliyorum ileride bu olacaktır  ve ben  öğrencilerime bu sporun bütün detaylarını öğreteceğim.

Vatanından ayrı kendini nasıl hiss ediyorsun ?

Ramil : Ben Azerbaycanda Bakü de doğdum, büyüdüm. Vatanımı seviyorum. Burda da kendimi çok  iyi hiss ediyorum. İstediğimde, özlediğimde zaten ucağa binip  gidiyorum, şimdi artık her şey çok kolay.

En büyük hayalin nedir?

Ramil : Kendi alanımda her zaman başarılı olmak ve daha iyi dereceler yapmak benim hedefim, en büyük istegim. Ama bundan başka  çok istedigim şey bir gün büyük bir şirket sahibi olmaktır, hayali çok güzel, bir çok çalışanı olan şirket istoyorum ileride…

Paylaşmayı severmisin?

Ramil : Özel hayatımı paylaşmayı çok sevmem ve paylaşmam çünkü o özeldir, özelde kalmalıdır. Ama benden yardım destek isteyen,  atletizmle  bağlı  bilgi almak isteyen, bu sahada yeni adımlarını atan, çok kişiye yardımcı olmaya çalışıyorum. Mesajlarına çoğu zaman cavap veriyorum, ne yapmaları gerektiğini söylüyorum.

Son olarak seni sevenlere neler söylemek isterdin?

Ramil: Yarışmayı kazandığım gün binlerce pozitiv mesajlar aldım, onlar beni daha da mutlu ve güçlü etti. Bazılarına geri dönüş yapabildim ama her kese de cavap yazamadım. Beni destekleyen  her kese  aynı zamanda  sizlere de çok teşekkür ediyorum.

 

 

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.