DÜNYACA ÜNLÜ VİRTÜÖZÜ AĞIRLADILAR

Dünyaca ünlü balaban virtüözü Alihan SAMEDOV Ulusal Radyo’da UĞUR ATİS ve ŞAHSENEM’LE AYAKÜSTÜ BİR ŞEYLER / TÜRK DÜNYASI MÜZİKLERİ programına konuk oldu.

Deneyimli radyo programcısı Uğur ATİS ve Özbek/Türk Ses Sanatçısı Şahsenem tarafından hazırlanıp sunulan; müzik direktörlüğünü Ulubeg HEKİMOV’un yaptığı “ UĞUR ATİS ve ŞAHSENEM’LE AYAKÜSTÜ BİR ŞEYLER / TÜRK DÜNYASI MÜZİKLERİ “ programı yoğun ilgi görürken yayın hayatına hızlı girdi. 8 Kasım 2021 Pazartesi günü canlı olarak yayınlanan programda Türk Dünyası’nın en önemli coğrafyalarından biri olan Kafkasya’da bulunan AZERBAYCAN  konusu işlendi. Programda AZERBAYCAN Kültürü’nün işlenmesinin amacı ise “2’nci KARABAĞ ZAFERİ”ydi. Programa aynı zamanda dünyaca ünlü Azerbaycan ve Türk Dünyasının en önemli müzik ustalarından biri olan balaban virtüözü Alihan SAMEDOV telefon bağlantısıyla katılarak Azerbaycan müzik kültürünün önemi ve Türk Dünyası’na olan katkılarını ve aynı zamanda “KARABAĞ ZAFERİ”nin olumlu etkilerini dile getirdi. Orta Asya sanatçıları ve müziği ayrıca kültürünün işlendiği tek program olma özelliğini taşıyan UĞUR ATİS ve ŞAHSENEM’LE AYAKÜSTÜ BİR ŞEYLER / TÜRK DÜNYASI MÜZİKLERİ programına gösterilen ilgi radyonun telefonlarının kilitlenmesine sebep oldu. Özbek popçu Şahsenem , “Görüyorum ki Türk dünyası işlendiğinde halkımız tek vücut oluyor bu onur verici bir durum, bu tarz ve tek olan programın içinde olmaktan onur duyuyorum” dedi.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.