EDİS’İN EN ANLAMLI ‘AN’I!

‘Benim Ol’, ‘Olmamış mı’, ‘Dudak’ ve ‘Çok Çok’ adlı her biri hit olmuş teklilerinin ardından pop müziğin sevilen isimlerinden Edis, çok konuşulacak ilk albümüyle müzikseverlere bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor.

Edis’in ‘An’ ismini verdiği albümü 7 Mart’ta DMC yapımcılığı, sanatçının kendisinin prodüktörlüğü ve Ozan Çolakoğlu’nun müzik direktörlüğünde çıkacak. 12 şarkıdan oluşan albümde, 10 şarkı Edis imzasını taşıyor. Edis’in ‘An’ albümünde ayrıca sanatçının her zaman birlikte çalıştığı Onurr ve Alper Narman’la ortak yazıp bestelediği 2 yeni şarkı da olacak. Albüm çalışmalarında her detayı inc eleyip sık dokuyan Edis; Gürsel Çelik, Osman Çetin, Ozan Bayraşa, Serhat Şensesli, Ozan Çolakoğlu ve Mustafa Ceceli gibi müzik piyasasının en iyi eserlerine imza atan aranjörlerle çalıştı.

‘An’ albümü için Erdi Doğan’ın objektifine poz veren sanatçının, kreatif direktörlüğünü Sezer Arıcı, styling çalışmasını Erkan Altunay ve Meltem Özkan yaptı. Albümün kapak tasarımı Almanya’da çağdaş sanatın genç temsilcilerinden gösterilen Ozan Şanal’ın elinden çıktı.

“HAYATIM BOYUNCA ‘AN’I ESAS ALAN BİR ADAM OLDUM”

Edis, albümünün ismini ‘An’ koymasının sebebini “Albüme de, aynı ilişkilere bakış açımdaki gibi, ‘An’ ismini koymamın sebebi: Öncelikle zamansız olmasını dilediğim için, iki “An”ları anlatan şarkılardan oluştuğu için, anı yaşayabilmenin insan hayatında ne kadar kıymetli olduğuna dikkat çekmek için ve kendime de, doğrusal zamanı esas alan sistemimizde anın her zaman esas olan olduğunu hatırlatmak için, ilk albümümün ismini ‘An’ koydum” cümleleriyle açıkladı.

Sanatçı “Benim albümümdeki tüm şarkılar aşkını anda yaşayan, geçmiş geleceği illüzyon olarak gören ve geçirdikleri zamanın kıymetini bilen, ‘An’ı esas alan birilerini anlatıyor. Hayatım boyunca böyle bir adam olmaya çalıştım ben de” açıklamasını yaptı.

“BU ALBÜM BENİM TÜM HAYALLERİMİN TOPLAMI”

‘An’ albümünün değişik tarzıyla çok farklı bir tat yaratacağını vurgulayan Edis “Pop müziğin elektronik, deep house, etnik ve R&B tınılarla süslendiği, urban tarza yani şehir tarzına döndüğü bu dönemde, albümümün de şehir müziğinin temsilcilerinden olacağına inanıyorum. Müzikseverler, şu zamana kadar duydukları şarkılarımın havasını da içinde barındıran; bazen deep house, bazen alaturka hatta bazen de rock tarzında düzenlemelere şahit olacaklar. Bu albüm benim tüm hayallerimin toplamı gibi, konserlerimde bağıra çağıra birlikte söylemek için sabırsızlanıyorum” şeklinde konuştu.

İŞTE ‘AN’ ALBÜMÜNDEKİ ŞARKILAR

1- ROMAN (Söz-Müzik: Edis/ Düzenleme: Ozan Çolakoğlu)

2- ÇOK ÇOK (Söz-Müzik: Edis, Onurr, Alper Narman/ Düzenleme: Ozan Çolakoğlu)

3. HAYRANIM (YALAN) (Söz-Müzik: Edis, Onurr, Alper Narman/ Düzenleme: Osman Çetin)

4. SEVİŞMEMİZ OLAY (feat. Yasemin Mori) (Söz-Müzik: Yasemin Mori, Serhat Şensesli/ Düzenleme: Serhat Şensesli)

5. BANA NE (Söz-Müzik: Edis/ Düzenleme: Ozan Bayraşa)

6. SEN ÖZGÜR OL (Söz-Müzik: Edis/ Düzenleme: Mustafa Ceceli)

7. DUR DE (Söz-Müzik: Edis/ Düzenleme: Gürsel Çelik)

8. EYVALLAH (Söz-Müzik: Edis/ Düzenleme: Osman Çetin)

9. DOLDUR İÇELİM (Söz-Müzik: Edis, Onurr, Alper Narman/ Düzenleme: Ozan Çolakoğlu)

10. GÜN OLA HARMAN OLA (Söz-Müzik: Erkin Koray/ Düzenleme: Gürsel Çelik)

11. KÖLE (Söz: Edis- Müzik: Edis – Gürsel Çelik/ Düzenleme: Gürsel Çelik)

12. AN (Söz-Müzik: Edis/ Düzenleme: Gürsel Çelik)

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.