Genç Azerbaycanlılar Derneği “Dünya Azerbaycanlılarının Hemreylik Günü” ve Yeni Yılı kutlama etkinliğini gerçekleşdirdi

Türkiye’nin İstanbul’da yaşayan Azerbaycan vatandaşları tarafından kurulan Genç Azerbaycanlılar Derneği “Dünya Azerbaycanlılarının Hemreylik Günü” ve Yeni Yılı kutlama amaçlı  Golden Tulip Hotel’ de bayram etkinliği düzenledi.

Dernek başkanı Sinan Güliyev’in ev sahipliğini yaptığı geceye iş adamları, akademisyenler, devlet memurları, öğrenci  ve birçok  Türk  ve  Azerbaycan’lı  davetliler katıldı.

Azerbaycan’dan uzakta yaşayan vatandaşlarına tarihi ve kültürel değerlerini öğretecek  ve aynı zamanda karşılaştıkları zorluklarda yardımcı olma  misyonu  taşıyan “Genç Azerbaycanlılar Derneği”  etkinlikte  hedeflediği, ana  faaliyetler ve uygulanacak projeler hakkında bilgi verdi.

Gece müzik ve katılımcıların  dans  eşliğinde devam etti.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.