“HER İNSAN BİR ENGELLİ ADAYIDIR” BUGÜN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜDÜR

Bugün 3 Aralık Dünya  Engelliler Günüdür. Sağlık Bakanlığı, Türkiye Özürlüler Araştırması 2002 verilerine göre, Türkiye’ de yaklaşık 8.5 milyon özürlü bulunmaktadır. İlk sırada ise bedensel engeli bulunanlar yer almaktadır.

 Engelli olmak bir tercih değildir!

Engelli olma nedenleri arasında trafik kazaları ile terör ilk sırada yer alsa da akraba evliliği, doğal afetler, uyuşturucu madde-ilaç-besin ve kimyasal madde zehirlenmeleri  de hâlâ engelli çocukların doğmasının en büyük nedenleri arasında.

Engelleri kaldırın! Çünkü yaşama sevinci hiç bir zaman engelli olmadı!  Malesef  bugün engelli insanlar günlük hayatlarında bir çok engelle karşı karşıya. Özellikle  bir çok engelli  çocuk ve gençler eğitime erişemiyor, ayrımcılığa uğruyor, ev dışındaki yaşama katılmakta zorluk yaşıyor…

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.