İLGİNÇ HAYAT HİKAYESİ İLE GENÇ OYUNCU HASAN SAY ‘HABABAM SINIFI YENİDEN’ KADROSUNDA

Rıfat Ilgaz’ın aynı adlı eserinden sinemaya uyarlanan ve 1975 yılında Ertem Eğilmez’in yönetmenliğinde beyaz perdeye yansıyan “Hababam Sınıfı” yıllar sonra yeni hikayesi ve yeni öğrencileri ile çekimlere başladı.

Senaryosunun Evren Erdoğan ve Ayşe Balıbey’e ait olduğu, yönetmen koltuğunda Doğa Can Anafarta’nın yer aldığı filmin yeni kadrosunda; kendi oyunculuk ve hayat hikayesi de bir film senaryosu olacak kadar ilginç olan 24 yaşındaki Hasan Say da “Düldül” karakteriyle yer alıyor.

Sokak müzisyenliğinden Hollywood filmine uzanan yolculuk…

Hababam Sınıfı Yeniden’in yeni öğrenci karakterleri arasında yer alan Say, 2009 yılında henüz 15 yaşında, mahallesinde arkadaşlarıyla sokakta müzik yaparken dizi yapımcıları tarafından keşfedilerek, “Gönülçelen” dizisinde Tuğba Büyüküstün’ün kardeşi Kadir rolüyle oyunculuk hayatına başladı. Oynadığı sempatik karakteri ile televizyon izleyicisinin çok sevdiği Hasan Say, ardından gelen birçok proje ile oyunculuk kariyerine devam etti. “Bir Çocuk Sevdim”, “Tatar Ramazan”, “Not Defteri”, “Son Çıkış” gibi başarılı yapımlarla ekran yolculuğuna devam eden Hasan Say’ın kamera deneyimi televizyonla sınırlı kalmayarak onu İsviçre yapımı olan Esen Işık’ın yönettiği ‘Köpek‘ adlı uzun metraj sinema filmiyle uluslararası deneyim kazanmaya doğru götürdü. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma bölümünde dünya prömiyerini yapan, Buğra Gülsoy ve Serhat Teoman’ın yönettiği ‘Mahalle‘ filminde de rol alan Hasan Say’ın bir sonraki durağı da Hollywood- Türk ortak yapımı olan ‘The Ottoman Lieutenant /Osmanlı Subayı’ oldu.

 

İngilizce bilmeden Hollywood filminde oynadı

Başrollerini Michiel Huisman, Hera Hilmar, Josh Harnett ve Ben Kingsley’in paylaştığı ‘The Ottoman Lieutenant /Osmanlı Subayı’ adlı filmin oyuncu kadrosunda Türkiye’den Haluk Bilginer ve Selçuk Yöntem’in yanında yer alan genç oyuncu Hasan Say, filmde Osmanlı subayına yardım eden Ahmet karakteriyle tek kelime İngilizce bilmeden rolün üstesinden başarıyla geldi.

Oyunculuk ve ingilizce eğitimine devam ediyor

Oyunculuk eğitimini Cihangir Atölye Sahnesi (CAS)’nde sürdüren genç oyuncu, şu sıralar İngilizcesini geliştirmek için de kursa gidiyor.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.