İslamabat Yüksek Mahkemesi Barosunun Onursal Üyeliğini Alan İlk Avukat Oldu

Avukat Aygün Aliyeva, İslamabat Yüksek Mahkemesi Barosunun Onursal Üyeliğini alan ilk avukat oldu

Ödül töreni 15 Mart 2022’de Pakistan İslamabat Yüksek Mahkemesi Barosunun merkez ofisinde gerçekleştirildi. Bir çok üst düzey avukatların katıldığı törende yeni seçilen Baro Başkanı Sayın Shoaib Shaheen, avukata Aliyeva’ya Liyakat Belgesi takdim etti. Daha sonra Aliyeva, Pakistan Federal Hukuk ve Adalet Bakanı Dr. Farogh Naseem ve Azerbaycan’ın Pakistan’daki Büyükelçisi Hazar Farhadov ile görüşme sağladı. Büyükelçi, Aliyeva’nın uluslararası hukuk danışmanlığını ve yaptığı çalışmalarını yüksek değerlendirdiğini belirtti.

Aygün Aliyeva’nın hem Azerbaycan Barosu’na hem de İstanbul 2 No’lu Baro Birliği’ne üye olduğunu ve Uluslararası Hukuk Komisyonu’nun başkanı olduğunu belirtmek gerekir. İstanbul merkezli Era360 İş Danışmanlığı’nın kurucularındandır.
Hukuk alanındaki uzun süreli uluslararası faaliyetleri sonucunda bu onursal üyeliğe kabul edilmiştir.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.