İstanbul’da ’20 Ocak Katliamı Şehitlerinin Anım Günü’ Konferansı Gerçekleşti

20 Ocak Katliamının 33. yıl dönümü nedeniyle İstanbul’da Ali Emiri Devlet Kültür merkezinde Azerbaycan Diaspora Bakanlığı KİAMP-Karabakh is Azerbaijan Milli Platformu Türkiye Cumhuriyeti Genel Koordinatörlüğü başkanlığında Türk Ocakları, Anadolu Aydınlar Ocağı ile birlikte 20 Ocak Katliamı Şehitlerinin Anım Günü Konferansı düzenlendi.

Anım Günü Konferansı iki devletin de milli marşlarıyla başladı. Kanlı Ocak hakkında kısa filmin ardından açılışı KİAMP-Türkiye Cumhuriyeti Genel Koordinatörü Dr. Elvin Abdurahmanlının konuşmasıyla başladı. Daha sonra Türk Dünyası Araştırmalar Vakfı Başkanı Közhan Yazgan, Makedonya Milletvekili Erdoğan Saraç ve panel konuşmacıları Anadolu Aydınlar Ocağı Genel başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, Türk Ocakları İstanbul Başkanı Dr. Cezmi Bayram konferans katılımcılarına tarihi gerçekleri ifade etdiler. Konferansa Türkiyeli, Makedonyalı bürokratlar, bir sıra Vakıf ve STK başkanları, Türkistan, Tataristan Gençlik Cemiyeti üyeleri, Pakistankı gençlik üyesi, Türk ve Azerbaycanlı gençler katılım sağladılar.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.