İstanbul’da “Hocalı İçin Paylaş” Uluslararası Sosyal Medya Kampanyası Yapıldı

İstanbul Üniversitesinde “Kızılbaş” Gençleri Eğitim Sosyal Birliği tarafından Azerbaycan Cumhuriyeti Sivil Toplum Kuruluşlarına Devlet Desteği Ajansı`nın desteği ile “Hocalı için paylaş” Uluslararası Sosyal Medya Kampanyası düzenlendi.

Azerbaycan ve Türkiye ulusal marşlarının seslendirilmesi ile başlayan kampanyada, canlarını vatan için feda eden şehitlerin anısına saygı duruşunda bulunuldu.

Daha sonra Hocalı’da Ermeniler tarafından yapılan vahşetin görüntüleri dev ekranlarda yayınlandı. Projenin baş koordinatörü Agil Alesger, koordinatörler Toğrul Allahverdili ve Reşit Mustafazade kampanyayla ilgili bilgi verdikten sonra kampanyayı başlattılar.

Kampanyanın amacı hakkında konuşan “Kızılbaş” Gençleri Eğitim Sosyal Birliği başkanı Agil Alesger, amacın Leyla Aliyeva`nın başlattığı “Hocalı`ya Adalet” kampanyasına destek olmak, sosyal mecralarda uluslararası kampanya düzenlemek, Hocalı Soykırımı hakkında uluslararası toplumu bilgilendirmekolduğunu söyledi.

Katılımcılardan, Azerbaycan Vatandaş Dayanışma Partisi Genel Başkanı, milletvekili Sabir Rüstemhanlı, Azrbaycan`ın İstanbul konsolosu Zaur Allahverdizade, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Sinan Sungur, Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli, TDAV Başkanı Közhan Yazgan, TÜİB Başkanı Hüseyin Büyükfırat, TRT Haber Koordinatör Yardımcısı Sabri İşbilen, İSTAD Başkanı Sefer Karakoyunlu, ATEV Başkanı Tenzile Rüstemhanlı, İstanbul Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı Kürşat Mücahit Topçugil, Uluslararası İlişkiler Kurulu Deneği Başkanı Gökçenur Ataman konuşma yaparak Hocalı`da yaşananların acısının dinmediğini, fakat Azerbaycan`ın 44 günlük savaşla topraklarını işgalden kurtarmasının insanların yüreğine su serptiğini bildirdiler.

Baş Komutan, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev`in başkanlığı ile yürütülen İkici Karabağ Savaşı hakkında bilgi veren konuşmacılar, bu savaşın yalnız meydanlarda değil, sosyal medya da da verildiğini söylediler.

Kampanya çerçevesinde düzenlenen program sonunda vatan savaşında Azerbaycan`a destek veren medya kuruluşlarına ve gazetecilere “Qardaşa təşəkkür” plaketleri takdim edildi.

Kampanyanın amacı

“Hocalı İçin Paylaş” Uluslararası Sosyal Medya Kampanyası sırasında gönüllüler, #hocalıiçinpaylaş ve #shareforkhojaly hashtaglarıyla sosyal medyada hem Türkiye, hem de dünya gündeminde ilk sıralara yükselmeyi hedefliyorlar. Şu ana kadar olan bilgilere göre kampanya sosyal medyada büyük ilgi toplamış durumda. Kapmanyanın sonuçları önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Kaynak: Yeni Çağ

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.