İstanbul’da Marmara Üniversitesi’nde Hocalı Soykırımı’nın 30. Yıl Dönümü Anıldı

Etkinlik, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu ve Marmara Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlendi.

Azerbaycan’ın İstanbul Başkonsolosu Narmina Mustafayeva konferansın açılış konuşmasında, Hocalı soykırımının Ermenilerin Azerbaycanlılara karşı işledikleri en korkunç katliam olduğunu belirterek, bu vahşetin dünya çapında yaygınlaştırılmasının önemini vurguladı. Hocalı soykırımının uluslararası alanda tanınmasının önemi ve Hocalı için Adalet gibi kampanya ve kuruluşların rolüne dikkat çekildi.

Etkinliğe Marmara Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Enstitüsü Başkanı Prof. Okan Yeşilot, Rumeli Üniversitesi öğretim üyesi, emekli albay Ali Denizli, Aydın Üniversitesi siyaset bilimi uzmanı Murat Jane konuşmacı olarak katıldılar.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.