KADINLAR NEDEN İHANET EDİYOR?

Günümüzde  çiftlere ve  ilişkilere göre  çok çeşitli boşanma  nedenleri arasında kadın ihanetleri de yer almaktadır.

Yirminci yüzyılın ikinci yarısından itibaren üretime olan katkısı arttıkça önemli bir değişim geçirmeye başlayan kadınlar, daha fazla  haklarını  arama gücüne sahip olmaya başladılar.

Son dönemlerde erkekler kadar kadınlar da aldatıyor, mutluluğu dışarıda arıyor. Her aldatan kadının kendince bir hikayesi vardır. Erkeklerden farklı olarak kadınlar aşık ve mutluyken değil, mutsuz ve kırgınken ihanet etmeye başlıyor. Kadınların eşlerini sebepsiz yere aldatmadığını ileri süren Kolorado Üniversitesi psikologları ihanetin altında yatan asıl nedeni  eşlerinin hatalarında görüyorlar.

ABD’li psikologlar da  kadın ihanetin en büyük nedenlerinden birinin  intikam duygsu olarak açıklamaktadırlar. Sırf kendisi ihanete uğradığı için kadın, aynı  duyguları eşine  yaşatmak adına  aslında eşini  aldatmak istemese bile  ihaneti cevap olarak seçer.

Kadını, ihanete yönlendiren bazı önemli  sebepler :

  1. Partneri tarafından beğenilmemek, ilgisizlik
  2. Fizikisel olarak beğenilmemek, takdir edilmeme
  3. Şiddet ve psikolojik şiddet
  4. Genç yaşda evlilik nedeniyle farklı cinsel maceralar arayışı
  5. Yaşadığı hayatı  sıkıcı bulması
  6. Aşık olmak,  başkasını sevmek

Sonuç olarak sevgili erkekler, kadınların duygusal ve hassas  yapılarından dolayı dikkatli davranmak gerekir. İhanetler unutulmuyor, ihanet etmeyin!

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.