“KELEBEKLER” SUNDANCE FİLM FESTİVALİ’NDE!

“Kelebekler” Sundance Film Festivali’nde, Dünya Sineması Büyük Jüri Ödülüne layık görüldü.

Yönetmenliğini Tolga Karaçelik’in yaptığı “Kelebekler” filmi, Sundance(ABD) film festivalinde jüri özel ödülü kazandı. Festivalde jüri ödülleri dört kategoride veriliyor. Bu yıl 123 uzun metrajlı filmin katıldığı festivalde ödül kazanan diğer filmler ‘The Miseducation of Cameron’(ABD Sineması), ‘Kailash’(ABD Sineması Belgesel), ‘Of Father and Sons’ (Dünya Sineması Belgesel) oldu.

Sundance Film Festivali

Sundance Film Festivali,ABD’nin Utah Eyaletinde gerçekleştirilen Amerikan Bağımsız sinemasının en önemli platformalarından biridir. Hollywood film endüstrisi ve Oscar temelli üretim şemasına alternatif getirme amacındadır.
Bu yıl 18. Kez gerçekleştirilen festival, Sundance Enstitüsü tarafından düzenlenmektedir.


“Kelebekler” birbirini çok az tanıyan üç kardeşin hikayesini anlatıyor. Bu üç kardeş, yıllardır haber almadıkları babalarının aramasıyla bir araya gelmek zorunda kalıyorlar. Filmin kadrosunda Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Tolga Tekin, Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola, Ercan Kesal gibi oyuncular rol alıyor.
‘Kelebekler’ filminin Mart 2018’de vizyona girmesi düşünülüyor.

EDİTÖR: Bilgesu Karalar

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.