“KKTC-TÜRKİYE YILIN EN İYİLERİ” ÖDÜLLERİ, KİMLERE TAKDİM EDİLDİ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nde faaliyet gösteren Cypaparazzi’nin organizasyonluğunda yürütülen 3. KKTC-TÜRKİYE YILIN EN İYİLERİ ÖDÜL TÖRENİ dün akşam İstanbul Sarıyer Belediyesi katkılarıyla Maslak Tim Show Center’ de  gerçekleştirildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin iş, magazin ve sanat dünyasının en iyilerinin belirlendiği Ödül töreninde bir çok ünlü isim ödül aldı.

“Yılın En İyi Siyasetçisi” ödülüne layık görülen KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, burada bulunmaktan ve ödülden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ataoğlu, KKTC bayrağının Türkiye ‘de dalgalanmasının mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

“Yaşam Boyu Siyasi Özel Onur Ödülü” nü de eski KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu  adına KKTC İstanbul Başkonsolosu Fahri Yönlüer aldı.

Yönlüer, “Bu ödülü kendim için almıyorum.i 45 yıllık siyasi hayatında 35 yılını Başbakan olarak, 5 yılını da Cumhurbaşkanı  olarak geçirmiş bir kişinin ödülünü almak bana nasip oldu.” diye konuştu.

“Yılın En İyi Belediyesi” ödülünü Gazimağusa  Belediyesi adına belediye başkanı İsmail Arter aldı.
Arter, “Böyle güzel bir organizasyonda ödül almak hem kendim adıma hem de şehrimiz adına büyük bir onur, büyük bir gurur.

“Yılın En İyi Kadın Siyasetçisi” ödülünü ise KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber  adına KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu aldı.

“Rusya Federasyonu ve Orta  Asya Türk Cumhuriyetleri En Başarılı İş Adamı” ödülü Yusuf  Uğur’a verildi.


“Yılın En İyi Kadın Pop Sanatçısı” ödülünü Demet Akalın, “Yılın En İyi Erkek Pop Sanatçısı” ödülüne ise Berkay layık görüldü.


Türkiye ve Kıbrıs’tan  bir çok kişinin katıldığı törende, Perran Kutman, Müjdat Gezen, Esra Erol, Murat Yıldırım, Ebru Yaşar, Özgür Aras, Emre Aydın gibi ünlü isimlerde ödül aldı.

  

 

 

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.