KUŞ ÜZÜMÜ

Doğal ve besleyici besinler arasında ilk sırada yer alan Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’da yetişen kuş üzümünün Avrupa’da üretimi 1500’lü yıllarda başlamıştır.

Portakaldan iki kat daha fazla C vitaminine sahip olan kuş üzümünün insan sağlığına birçok faydaları vardır.

İçerdiği A, B1 ve B2 vitamin ve tartarik , malik asit, pektin, tanen, flavon glikozitleri, şeker, kalsiyum mineralleri sayesinde sindirim sistemini korur, daha güçlü bir yapıya sahip olmasına yardımcı olur. Vücudunun en önemli organı olan karaciğerin işlevini daha sağlıklı bir şekilde yerine getirmesini sağlar.

Damar hastalıklarının oluşumunu engelleme özelliyina sahip olan kuş üzümü aparılan araştırmalara kanser riskini de azaltıyor.

Aynı zamanda UV ışınlarından meydana gelen deri hasarlarına karşı korumak ve nötralize etmek için oldukça yararlı olan bu meyve  vücudun kollajen ihtiyacını karşılar, deri için  protein sağlar, esnek ve  pürüzsüz görüntü verir.

 

 

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.