LINEXPO ÇORAP VE İÇ GİYİM FUARI İSTANBUL FUAR MERKEZİ’NDE KAPILARINI ZİYARETÇİLERE AÇTI

Üçüncü kez gerçekleştirilen LINEXPO Çorap ve İç Giyim Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilere kapılarını açtı.

Önemli iş bağlantılarının kurulmasına hizmet eden, katılımcı firmalar için satış ve pazarlama fırsatları yaratan yurt içi ve yurt dışından binlerce ziyaretçisi olan LINEXPO Fuarı’nın bu yılki açılışı 11:00 da ünlü manken Deniz Akkaya sunuculuğunda başladı.

Fuar açılışına İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, İTO İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı Şekib Avdağıç, İTHİB İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği Başkanı İsmail Gülle, İHKİB İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon Ihracatçılar Birliği Başkanı Hikmet Tanrıverdi ve bir çok iş dünyasının ünlü isimleri katıldı.

Geçen yıl 6 milyar dolar ihracat ile kapatan iç giyim sektörü bu yıl 7 milyar dolar ciro yaparak kapatmayı hedefliyor.

8-9-10 şubat 2018 tarihine kadar devam edecek fuara 14 bin ziyaretçi bekleniyor.

Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği (TİGSAD) Başkanı Osman Alyüz, bu yılki LİNEXPO fuarı için şunları söyledi:

“Bu yıl gerçekleşecek olan İç Giyim fuarımız için geçtiğimiz yıldan bu yana oldukça yoğun bir çalışma, içine girdik. Son yıllarda her yıl artan ihracat ivmesine sahip bir sektör haline geldik. Amacımız bunu her yıl katlayarak devam ettirmektir. İç giyim derneği olarak yurt dışına gönderdiğimiz ekiplerimiz şimdiye kadar, 50 civarında ülkeye LİNEXPO fuarımızın tanıtımını yaptılar. Bu yılki fuarımızda 7 bin civarında yabancı 7 bin kadar da yerli ziyaretçi bekliyoruz. Fuara katılan firmalarımız için her yıl olduğu gibi kura sistemi İle yer tayini yapmak zorunda kaldık. Fazla talep olduğu için açık attırma ve kura sistemini tercih etmek zorunda kalıyoruz.”

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.