MİLLİYET YILIN SPORCUSU ÖDÜLLERİ GECESİNDE AZERBAYCAN’IN KARABAĞ FUTBOL TAKIMI ÖDÜL ALDI

Volkswagen Arena’da gerçekleşe, Türkiye’nin 64. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri sahiplerini buldu. Gecede halk oylamasıyla belirlenen şampiyonlar, Türkiye’nin en önemli spor adamları, spor müdürleri ve spor yazarları bir araya geldi.

Milliyet Yılın Sporcusu ödüllerinde 2017’nin şampiyonları arasında Azerbaycan’ın millisi “Karabağ ” Futbol Takımı da yer aldı.


Ödülü A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Jüri Özel Ödülü nü Karabağ Kulübü Başkanı Tahir Gözal’a takdim etti.

Tahir Gözal, ödül töreninden sonra şunları söyledi: “Karabağ” Azerbaycan’da vatansız kalmış insanlarımızın sesini, Azerbaycan’ın, Türk dünyasının iradesini kururunu dünyaya göstermiş kulübdür. Ben “Milliyet” gazetesine özellikle büyük kardeşim Tayfun Bayandra’ya manevi desteğinden dolayı çok teşekkürlerimi bildiriyorum. Bu ödülü almak bizlere şeref verdi. Tanrı Türkiye’yi korusun ve kalbimiz hep aynı olsun!

Yılın Sporcusu Ödülü’nü ise Azerbaycan kökenli Ramil Guliyev aldı.

Geceye sanat ve spor dünyasından Burcu Güneş, Tulin Şahin, Fikret Orman, Oktay Karaca gibi bir çok ünlü isimler katıldı.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.