MİNİK YILDIZ BEREN İLK KEZ SİNEMADA

BALKAYMAK’IN FRAGMANI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Sımsıcak ve samimi öyküsüyle sinemaseverleri özlenen duygulara doğru yolculuğa çıkarmaya hazırlanan ‘Balkaymak’ filmi 18 Mayıs’ta vizyona giriyor. Onur Tan’ın yazıp yönettiği ve Big Play Entertainment (2D Medya)/ Sertaç Demirtaş, Yusuf Karataş yapımcılığında izleyiciyle buluşacak olan ‘Balkaymak’ın fragmanı görücüye çıktı. 7’den 70’e herkesin ilgisini çekecek bir aile filmi olan ‘Balkaymak’ fragmanıyla kısa sürede izleyicinin beğenisini topladı.

“KENDİMİ DEV EKRANDA İZLEMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM”

Filmin 8 yaşındaki başrol oyuncusu Güldüy Güldüy Show ve Annem dizisiyle yıldızı parlayan Beren Gökyıldız, heyecanını “İlk filmimde bu kadar güzel bir ekiple, böyle bir projede yer aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Ayrıca sinemada dev ekranda izlemek için sabırsızlanıyorum” cümleleriyle ifade etti.

Filmden önce balkaymak yemediğini ama şimdi çok sevdiğini anlatan Gökyıldız “Balkaymak hikayesinde en çok Bade’nin çok mutlu bir kız olmasını sevdim. Doğruyu söylemek gerekirse bal ve kaymağı birlikte ilk olarak filmin çekimleri sırasında yedim çünkü kaymak sevmiyordum ama çok beğendim. Hem çok lezzetli hemde çok faydalı. Bütün cocuklar yemeli bence” tavsiyesinde bulundu.

Çekimleri Makedonya ve İstanbul’da gerçekleştirilen Balkaymak’ta Tarık Ünlüoğlu, Sabina Toziya, Beren Gökyıldız, Kenan Çoban, Filiz Ahmet, Yunus Emre Yıldırımer, Melissa Yıldırımer ve Ömer Tan rol alıyor.

FİLMİN ÖZETİ

Güneşin yaktığı, suyun boğduğu, havanın dondurduğu ancak Balkan topraklarının henüz üstünü örtmeyi beceremediği kadar büyük bir sevdanın masalı “Balkaymak”. Yaylanın bir ucundan diğerine bütün köyü ortadan ikiye bölen ve kavuşması imkansız görünen bu masalın kahramanları ise Adem (Tarık Ünlüoğlu) ve Havva(Sabina Toziya). Ve ufacık boyundan çok daha kocaman, hatta misli misli büyük olan kalbinin içine gizlenmiş ve orada kendisi gibi fırtınada savrulmuş, başka hayatlara yeni limanlar açan küçük Bade. Kocaman kalbinde öyle güzel, öyle renkli, öyle saf bir dünya kurmayı becermiş ki, hayatın bütün kavgaları başka dünyalarda başka yerlerde oluyor Bade için.
Çalışkan arılarıyla ve kocaman köpeğiyle dünyanın en iyi balını üreten aksi, huysuz, geçimsiz, sert bir dede ve sevimli keçileri ve oğlaklarıyla dünyanın en iyi kaymağını yapan inatçı, kızgın, küsmüş bir nine arasında kendisine kalacak sıcak bir yuva bulamayan, sevgiye, meleklere ve iyiliğe inanan bir küçük kız çocuğu. Dede ile nine arasında esen sert rüzgarlara direnen küçük kız ile kendisi kadar küçük ama zekası, kuvveti ve çalışkanlığıyla yaylada haklı bir ün kazanmış arkadaşı Ömer, izleyicisini yepyeni bir masala ve maceraya uzakta kalmış çocukluk yıllarına yolculuğa çıkaracaklar…

Kaynak: Deep İletişim

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.