SOĞUK AYLARIN FAYDALI MEYVESİ YAŞ HURMA

Soğuk  ayların faydalı meyvelinden olan yaş hurma  içerdiği vitaminler sayesinde hastalıkların önlenmesine yardım eder, balgam  söktürücü özelliğile yanaşı öksürük, grip, nezle, soğuk algınlığına karşı hastalara  şifa verir. İçinde yüksek miktarda nişasta, glikoz, mineral ve vitamin bulunduran taze hurma mevsiminde her gün  bir kere tüketildiğinde  vücutu dinc yutar, yaşlanmayı geciktirir.

Özellikle yeni doğum yapan kadınların tüketmesi gereken yaş hurma, doğum esnasında ve daha sonrasında kanamaları önler, kaybedilen enerjinin ve kanın normal seviyeye gelmesinde,  aynı zamanda  rahimde bulunan kasları kuvvetlenmesinde çok faydalıdır.

Tansiyonu düzenleyen yas hurma aç karnına tüketildiğinde bağırsaktaki asalakları öldürür, sindirim sistemini rahatlatır.

 

 

 

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.