Türkiye–Azerbaycan İş Kadınları Platformu TURKAZ’ın Tanıtımı İstanbul’da Gerçekleşti

Türkiye – Azerbaycan iş Kadınları TURKAZ İş Kadınları Platformu’nun tanıtım lansmanında İstanbul’da Feronya otelde bir araya geldiler. İş dünyası ve cemiyetten birçok isimlerin katıldığı tanıtım gecesinde Azerbaycan İstanbul Konsolosu Zaur Allahverdizade, ASAM – Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Musa Serdar Çelebi, Kültür Elçileri Derneği Başkanı ve Kağıthane Belediyesi Başkan Yardımcısı Nedret Apaydın gibi seçkin konuklar yer aldı.

Türkiye – Azerbaycan, iki devlet, tek millet!

Azerbaycan’da AQSİA (Azerbaycan Kadın Girişimciliğini Geliştirme Derneği), Türkiye’de TURKAZ (İş Kadınları Platformu) güçlerini birleştirerek aynı çatı altında birleşerek önemli bir güne imza attılar.

İki ülkenin tarihler boyu süren ve bugüne kadar pekişerek geldiği tarihi, siyasi, kültürel, sosyal ve ticari ilişkilerine iş kadınları birleşerek yeni güç katacaklarını, iş birliklerini artıracaklarını duyurdular.

Türkiye – Azerbaycan İş Kadınları Platformu, iki ülke iş kadınlarıyla birlikte iş dünyasında önemli rol almayı, network ağının genişlemesi, işbirliklerinin artması, tanınması, sosyal ve kültürel alanda sosyal sorumluluk projeleriyle de birbirlerini desteklemeyi hedefliyorlar.

TURKAZ İş Kadınları Platformu’nun merkezi İstanbul’dadır. Azerbaycan partneri Ekonomi Bakanlığına bağlı olan AQSİA’nın (Azerbaycan Kadın Girişimciliğini Geliştirme Derneği) Başkanı Sakine Babayeva’dır.

Türkiye – Azerbaycan İş Kadınları Platformu Yönetim Kurulu Üyeleri:

– Yegane Guliyeva – Başkan / AMT Tic. ve San. Ltd. Şti. Sahibi

– Tuğçe Aydın –Başkan V / Wittour Turizm A.Ş. YK Başkanı

– Hülya Vurgun Şahbaz – Genel Sekreter / Doku Art sahibi

– Merve Mollamehmetoğlu – YK Üyesi

– Esra Öztürk –YK Üyesi / Bilfen Okulları YK Üyesi

– Şems Arslan – YK Üyesi / Şems Arslan Butem Metal San ve Tic. A.Ş. YK Başkanı

– Betül Gülbahar –YK Üyesi / Global Naturel Gıda San ve Tic A.Ş. ortağı

– Av. Aygün Aliyeva – YK Üyesi / Era360 Business Consultancy ortağı

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.