Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Ödüller Gecesi Neden Önemli

Atakan Taşur Kardeşlik Ödülleri Gecesi ile her yıl düzenli olarak Türkiye ve Azerbaycan gibi iki kardeş ülkenin bölünmez bütünlüğünü pekiştiriyor. Geçmişten beri kuvvetli olan bağların her geçen gün önem arz ettiği son dönemlerde Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Ödülleri Gecesi sayesinde bağlar yeniden kuvvetleniyor ve bu hem siyasi hem de ekonomik durum açısından iki ülke içinde katkı sağlıyor. Son olarak geçtiğimiz yıl Kasım ayında düzenlenen 3. Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Ödül Gecesinde alanında başarılı birçok insanlar kendilerini kanıtlayarak pek çok ödülün sahibi oldu.

Bu ve buna benzer önemli ödül törenlerinde tüm gözlerin bu törene çevrilmesi de törende yer alanların ve ödüle layık görülen kişilerin daha fazla tanınmasına ve bununla doğru orantılı olarak popülaritesinin artmasına sebep olmaktadır. Atakan Taşur gerçekleştirmiş olduğu bu ödül töreni sayesinde iki kardeş ülkenin bağlarını kuvvetlendirmekle kalmıyor aynı zamanda iki ülkenin başarılı insanlarını ödüle layık görerek bu kişilere iki ülke tarafından saygı duyulmasına sebebiyet veriyor.

3. Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Ödül Gecesinde gecenin organizatörü Atakan Taşur ve Hülya Ağasoy törenin açılış konuşmasında “Hedefimiz iki kardeş ülkenin en iyilerini bir arada tutarak ve duyurarak bölünmez bütünlüğümüzü ve birliğimizi tüm dünyaya yaymaktır” ifadelerini kullanarak hem gecenin anlam ve önemine değinmiş olup hem de bu ödül töreninin devamının geleceğini ifade etti.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.