Türkiye Büyükelçisi Cahit Bağcı’nın katılımıyla Haydar Aliyev Merkezi binasına Türkiye bayrağı yansıtıldı

Azerbaycan temsilcimiz Ülker Piriyeva’nın verdiği bilgiye göre, orman yangınlarıyla mücadelede Azerbaycan’ın desteğini göstermek amacıyla 11 Ağustos Türkiye Cumhuriyeti bayrağı Türkiye Büyük elçisi Cahit Bağcı’nın katılımıyla Haydar Aliyev Merkezi binasına yansıtıldı.

Türkiye’de 28 Temmuz’da başlayan orman yangınlarının 46 ili zarara uğrattığını belirtmek gerekir. Bu trajik olay sonucunda 8 kişi öldü, birçok hayvan öldü, binlerce insan yerinden edildi, binlerce ağaç, çiçek, çalı ve diğer bitki örtüsü yok oldu. Türkiye’deki yangınların söndürülmesine Azerbaycan, Ukrayna, Rusya, İran, ABD, Avrupa Birliği ve diğer ülkeler yardım etti.

ABDULLAH YİĞİT -ÜLKER PİRİYEVA -AZERBAYCAN -ÖZEL HABER

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.