Türkiye’de Çıkan Orman Yangınlarıyla İlgili Diaspora İle İş Üzere Devlet Komitesi’nde Yardım Hattı Oluşturuldu

Türkiye’nin Antalya, Adana, Muğla, Mersin, Osmaniye ve diğer yerleşim alanlarında çıkan orman yangınlarının yurttaşlarımıza negatif etkisinin azaltılması ile ilgili, Diaspora ile İş üzere Devlet Komitesi’nde aynı zamanda uygun bölgelerindeki diaspora kuruluşlarında mevcut kriz durumu ile ilgili 24 saat faaliyette bulunan “yardım hattı” oluşturulmuştur.

Şu anda Türkiye sınırları içinde olan ve kriz bölgelerinde oluşan olaylardan zarar gören Azerbaycan Cumhuriyeti vatandaşları ve hakkında bilgisi olanlardan, aynı zamanda bu zor zamanlarda destek göstermek isteyen şahıslardan Komitenin ve diaspora kuruluşlarının “yardım hattı” telefon numaralarını aramaları önemle rica olunur.

Azerbaycan Cumhuriyeti Diaspora ile İş üzere Devlet Komitesi

Yardım hattı”: +994 50 607 98 36

Diaspora kuruluşları

Ankara

Türkiye-Azerbaycan Dostluk, İşbirliği ve Dayanışma Vakfı bünyesinde Azerbaycan Evi

Cep: +90 552 613 28 28,

         +90 506 570 84 70

Ankara

Azaflı Sosyal Yardım ve Kültür Derneği

Cep: +90 532 594 44 77

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.