YAPIMCILARIN YENİ GÖZDESİ OYUNCU BEYZANUR METE!

Son dönem birbirinden farklı sinema projeleriyle seyirci karşısına geçen, geçtiğimiz sezon Diriliş Ertuğrul dizisinde ‘Alçiçek Hatun’ olarak ekranlara gelen genç ve güzel oyuncu Beyzanur Mete, hem beyazperde de hem de ekranlarda yapımcıların son dönem aradığı isimlerinden biri olarak dikkatleri çekiyor.

Beyazperde de geçtiğimiz ay vizyona giren Onur Tan’ın “Bal Kaymak” filminde ‘Ayşe’ karakterinde rol alan, şu anda vizyonda olan Alper Mestçi’nin “ÜÇ harfliler Beddua” filminde seyirciyi ürküten engelli bir karakter olan ve iki karakteri bir arada üstlendiği ‘Melek’le korku sinemasında boy gösteren Beyzanur Mete, 13 Temmuz Cuma günü vizyona giren olan ‘Bende Kal’ filmiyle şimdi de komediye imza attı.

İzmit Şehir Tiyatrolarında başladığı oyunculuk serüveninin ardından Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun olan Mete, okul bitimiyle birlikte hiç aralık vermeden farklı karakterlerle aralarında başrolünü üstlendiği iyi projelerde başarıyla yer alışını oyunculuğunu geliştirmek için aralıksız çalışmasına ve sürekli kendini geliştirmesine bağlıyor. Mete, farklı karakterleri başarıyla üstlenmesindeki formülü şu cümleleriyle açıklıyor… “Oyunculuk benim en büyük aşk’ım. Şehir tiyatrolarında başladığımdan bu yana kendimi geliştirmek için sürekli çalışıyorum. Yer aldığım projeler benim oyunculuk alanında kendi yeteneğimi ve eğitimimi de ortaya çıkaran rolleri de böylelikle bana getirdi. Tatil dönemlerinde bile çalıştığımı biliyorum. Gelecek rol ne olursa olsun benim donanımlı bir şekilde her şeyi yapabilmem gerek. Mesela, dövüş sporları, su sporları yapıyorum. At biniyorum. Bunun yanı sıra profesyonel olarak Türkiye Avcılık ve Atıcılık Federasyonunda lisanslı sporcuyum. Küçük yaşlarda başladığım dans eğitimiyle birlikte bireysel ve kurduğumuz grup dans ekibimizle festivallerde dereceler aldık. R&B, Street Jazz, Latin danslarını yapıyorum hatta bir dönem dans eğitmenliğim de oldu. Birbirinden farklı karakterleri komedi, dram, korku, aksiyon, romantizm türlerinde hangi karakteri üstlenirsem üstleneyim o karakter üzerinde muhakkak çalışıyorum. Çirkinleşmek, bir engelliyi oynamak ya da uç farklı bir karakteri üstlenmek beni çok heyecanlandırır. O karakterin psikolojik, sosyolojik, fizyolojik durumunu incelerim ve üzerine kendimden bir şeyler katarım. Ektiğim tohumların meyvelerini yemek beni çok mutlu ediyor. İyi ki bu mesleği seçmişim”.

Kaynak: BYDTR PR

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.