YORGUNLUĞUNU KAHVEYLE GİDERENLER, GÜNE KAHVEYLE BAŞLAYANLAR, DOĞRU YOLDASINIZ!

Yorgunluğunu kahveyle giderenler, güne kahveyle başlayanlar, doğru yoldasınız!

Bugün  kahve keyfini sevenler için haber yapmaya karar verdik. Sizler için türk kahvesi ve sütlü türk kahvesinin faydalarını araştırdık.

Yapılan araştırmalara göre ; hergün düzenli olarak içilen bir fincan  Türk kahvesinin içeriğindeki antioksidan kalp sağlığına iyi geliyor.  Uzun yaşama oranının daha yüksek olduğuna işaret eden  Türk kahvesi dünyada milyonlarca kişiyi etkileyen Alzheimer hastalığını önlüyor. Özellikle  sabah saatlerinde içilen bir fincan şekersiz Türk kahvesi zihinsel fonksiyonları destekleyerek konsantrasyon kabiliyetini ve ezber gücünü artırıyor.

Sütlü türk kahve tatlı isteğini keser

Sağlıklı miktarda protein ve karbonhidrat içeren süt, kahveyle beraber içildiğinde  tokluk hissi verir, iştahı kapatır. Stresinizi azaltmaya  ve kendinizi mutlu hiss etmenize yardımcı olan sütlü türk kahvesi aynı zamanda  kilo vermenizi de sağlar. İçeridiği kafein etkisiyle metabolizmayı hızlandıran kahve, vücudun daha çok kalori yakmasını sağlar. Özellikle diet yapanlar için gün de bir kere bir  fincan sütlü kahve içmek, tatlı krizlerini olabildiğince azaltır çünkü süt şekeri laktoz, vücudun tatlı ihtiyacını doğal yoldan karşılar.

 Kahvenin Yanında Neden Su İkram Edilir?

Böbrek taşlarının %75’i oksalattan oluşur.  Kahvenin içerisinde de oksalat bulunduğuna göre kahveyi susuz içmemek gerekir. Kahvenin yanında ikram edilen su kahveyle içildiğinde oksalatın atılmasında yardımcı olur.

Lezzetli, Bol Köpüklü Sütlü Türk Kahvesi Nasl Yapılır?

İki kişilik sütlü türk kahvesi için  iki fincan süt cezveye alınarak ocağa koyulur. Üzerine kahve ve şeker eklenerek bir kere karıştırılır ve  altı kısılarak ocakta bırakılır.  Kahvenizin köpükleri oluşmaya başladığında fincanlara pay edilir, hafif kaynamaya başladığında fincanların yarısına gelecek şekilde dökülür. Tekrar kaynamaya bırakılan kahve bir taşım daha kaynatılıldıktan sonra  fincanların kalanına doldurulur. Yanında su, lokum veya çikolata  ile servis yapılır.

 

 

 

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.