Yüksek Kalitesi ve Sıradışı Mimarisi İle Dikkat Çeken Zeray Future Deluxe City’inin Basına Lansmanı Gerçekleşti

Ankara’nın Etimesgut Bağlıca bölgesindeki Zeray Future Deluxe City satış ofisinde düzenlenen basın lansmanında, gayrimenkul sektöründe 14 yılı geride bırakarak 40.projesini geliştiren Zeray Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zeray : Değerli basın mensupları ve kıymetli çalışma arkadaşlarım, sizleri en derin saygı  ve muhabbetlerimle selamlıyorum.  Füçur Delüks Siti Projemizin Basın Lansmanına Hoşgeldiniz. 

Projemizin bulunduğu mevcut konumu ve geleceği noktaya emsal gösterilebilecek projelerimizden; Bağdat Konakları, Asrın Sarayları, Zeray Güneşi, Zeray Kent, Forum Anatolia, Meva Anadolu ve diğer projemiz ile bulunduğumuz bölgeyi kalkındıran, kalkındıracak olan bir “değer” üretiyoruz. “Değer”den kastım, yüzük taşı misali nitelikli konut üreten bi firmayız. Bu “değer” ülkemizin güncel durumu göz önünde bulundurulduğunda en gözde zamanlarını yaşıyor gibi görünse de sektörü sürekli takip ediyor ve bulunduğumuz bölgeleri yönlendiriyoruz. Öngörülerimiz neticesinde, bir yandan enflasyon gerekçesiyle kredi politikalarında kısıtlamalar olsa da gerek seçimin yaklaşması gerek ise ihtiyaç ve yatırım amacıyla, önümüzdeki dönemde sunulabilecek fırsatlardan, bugün yatırımlarını doğru planlayanların kazanabileceğini düşünüyorum. 

Bizler de bu dönem özelinde şirket içerisinde oluşturduğumuz kişiye özel esnek ödeme planları ve bankalarla yaptığımız garantörlük vb. anlaşmalar ile kendi kitlemize bu değeri bugünden sunabiliyoruz. Konut üretimlerimizi planlı bir şekilde arttırarak 2023-2025 yıllarına hali hazır konut stoğumuzu genişleterek girme sürecindeyiz. Bulunduğumuz, sektör ekonomik gelişmelerden olumlu-olumsuz ilk etkilenen sektör. Ülkemiz için lokomotif sektör olduğunu daha önceki konuşmalarımda da belirtmiştim. Öncü olmak, avantajların yanında, sorumluluğu da beraberinde getiriyor tabi. Bizler de güven endeksli, garantici yaklaşımlarla bugünkü seviyelere gelebildik ve ilerlemelerimizi de yine bu ölçüde sağlıcaz. Kitlemize sunduğumuz bu güven, projelerimizin başlangıç dönemlerindeki avantajları yakalayabilme fırsatını beraberinde getiriyor. Doğru yatırım zaten bu ikili ilişkiyle sağlanabilir. Bu ve benzeri nedenlerle bulunduğumuz Bağlıca’nın “Batı Şehri” olarak tanımladığımız Bölgede birçok arazi anlaşması sağladık. Bu projemiz, bölgedeki ilk yatırımımız olma özelliğini taşıyor. Bu nedenle bizde önemi ve heyecanı üst boyutta. Başkentimiz Ankara’yı ve dinamiklerini projemizin gelişim sürecinde daha yakından tanıdım.

Tasarım süreci dahil olmak üzere, satış stratejilerinin belirlenmesinden, teknik çalışmalara, şantiye uygulama faaliyetlerinden bütçe ve  planlamalarına kadar tüm süreçlerde birebir bulunarak, aldığım sunumları tam bir koordinasyon ile sonuçlandırdım. Burada vurgulamak istediğim asıl konu; bu bölgede “yeni bir merkez” oluşturduğumuzdan, başkentimizi, 10 yıl – 20 yıl – 50 yıl sonrasını öngörerek planlamalarımızı yapıyoruz. Günün sonunda geliştireceğimiz projelerle birlikte bu bölgede yeni bir merkez oluşacağını ve bu merkezde yer alacak olan projelerimizin Etimesgut Bağlıca bölgemize başta olmak üzere, başkentimize ve ülkemize ayrı bir değer katacağını inanıyoruz.  İnancımızın gerçekliğini, projeye gösterilen lansman öncesi talep de açıkça gösteriyor. Ayrıca gelişimizle, girdiğimiz bölgelerin kalkınması, resmi kurumlar da dahil, bugünden gelişimi öngörerek planlamalarını hızlandırması da ayrı bir gurur bizim için. Bizler de kamu yararına bölgenin gelişimi için altyapı çalışmalarına destek vermekteyiz vermeye de devam edeceğiz. 

Etimesgut – Bağlıca bölgemiz, her geçen gün özellikle kamu yatırımlarıyla öne çıkmaya devam etmekte, TÜİK verilerine baktığımızda da son yıllarda konut satışında ilk sıralarda yer almakta. Gördüğümüz bu potansiyelle birlikte Batı Şehir ’deki Projelerimizin ilk etabı olarak nitelendirdiğimiz bu projemizde 338 daire, devamındaki her bir etapta ise yaklaşık iki katı büyüklüğünde projeler üreteceğiz. Projemiz bölgede ilk olacağından “farklı boyutta olmalı” bilinci ile tasarlandığından; şahsi görüşüm, ilk sunumundan itibaren projenin bende uyandırdığı izlenim; Türkiye’de bir benzerinin olmadığıdır. Aslında bu boyutta uç ifadeler kullanmak istemiyorum fakat bugünkü sürece ulaşana dek, arka planda çok emek sarf edildi.  Bölgemiz zaten imar planlaması ile yüksek emsal ve yüksek kat sayısı ile özel olarak nitelendirilmiş. Bölge firmalarından avantajımız olarak, Merkezi İstanbul’da yönetilen Ulusal boyutta sektöre fark katan firmamız; karlılık payını düşünmeden bu projeyi de uluslararası boyuta ulaşmanın yapıtaşlarından biri olarak görüyor. Yani Başkent’e böyle hakim, böylesine potansiyel barındıran Bağlıca’nın bu Batı Bölgesi ilk adımı bekliyormuş, ve bu cesareti bölge firmalarından da önce Zeray göstermiştir. 

Ankara’nın da Zeray ile bütünleşeceğini, projemizin kısa sürede sahiplenileceğini bekliyoruz. Buradan ifade edebileceğim son husus: Artık tecrübeyle de sabit edilmiş olan ZERAY’ın kitlesine sağladığımız avantajları ve ekibimin heyecanını, paylaşabileceğimiz en güzel an olarak, basın lansmanlarımızı görüyor ve siz değerli basın aracılığıyla da paylaşıyoruz. Anlatacak aktaracak çok husus var fakat, her zamanki gibi ancak üreterek – göstererek anlaşılabileceğimizi biliyoruz. Bu vesile ile huzurlarınızda projelerimizde, tasarımlarıyla fark yaratan başta mimarımız Figen Erturan’a ve bu projenin yapılması sırasında her safhasında emeği geçenlere şimdiden teşekkür ediyor, projemizin Bölgemize ve Başkentimize hayırlı olmasını diliyorum. 

SORU CEVAPLAR

     * Proje başlangıç ve bitiş tarihi nedir?

        Projemiz başladı ve bitiş tarihi 30 Haziran 2024.             

    *Proje maliyeti nedir?

           Projenin yatırım değeri yaklaşık 2.000.000.000,00 TL  dir.       

     *Arsa kat karşılığı mıdır?

           Evet kat karşılığıdır.

     *Çok fazla projeleriniz olduğunu söylediniz. Ankara’ya neden bu kadar geç kaldınız?

            Uygun zamanı, arazi, konjüktör vb. sebeplerden dolayıdır. 

      *Garantör bankanız var mıdır?

            Zeki Zeray : YapıKredi ve Ziraat bankası ile süreç devam etmektedir.

      *Satışlarınızın % kaçını tamamladınız?

        Satışlarımızın şu anda % 45 i tamamlanmıştır.

      *Projede ticari alanlar var mıdır?

        Bu projemizde yer vermedik fakat diğer projelerimizde planlarımız arasındadır.

       *Bölgeye ilk proje yapan firmasınız ve bu durumu bir risk olarak görüyor musunuz?

       *Satın alanlar için % kaç yatırım değeri öngörmektesiniz?

        Enflasyon oranının üzerine min. % 50 koyulabilir.

       *Şu anda aynı anda devam eden kaç şantiyeniz bulunmaktadır?

         Şu anda aynı anda 10 şantiyemiz devam etmektedir.

       *Şu ana kadar kaç tane proje teslim ettiniz?

           Şu ana kadar 32 proje teslim ettik.

       *Devletin şu anda uygulamaya aldığı sosyal konut projeleri size etkisi oldu mu?

         Bize olumlu etkisi olmuştur.

Proje Satış Müd. Ebru İzin :

Sayın basın mensupları ve değerli misafirler öncelikle hepiniz hoş geldiniz, Zeray ailesi olarak bugüne dek hayata geçirdiğimiz tüm projelerimizde, yenilikçi bakış açımızla, gayrimenkul sektörüne farklı bir soluk getirmenin gururunu yaşadık. 

Zeray Future Deluxe City’nin firmamızın başkente adım projesi olması sebebi ile bizim için anlam ve önemi oldukça yüksektir. Bugün 40. Projemiz olan Zeray Future Deluxe City’yi sizlere tanıtmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. 

Ankara’daki ilk projemiz olan Zeray Future Deluxe City, Ankara’nın bu güne kadar pek de alışık olmadığı, taç şeklinde, sıra dışı ve görkemli bir mimari tasarıma sahip.Şu an satış ofisimizin bulunduğu noktayı görmektesiniz. İnşasına başladığımız proje alanımız solumuzda bulunan 20.000 m² alan üzerine 4 blokta 338 bağımsız bölüm olarak tasarlandı. 117 m² den başlayarak 280 m² ye (1000 m² ye ?) varan kullanım alanına sahip 1+1’den 5+1’e daire seçeneklerimizin bulunduğu projemizde tüm cephelerimiz manzaranın keyfine doyasıya varabilmek için boy camlarla tasarlandı. 

Projemizde zemin kat ve bahçe katlarında daireye özel keyifli doğal bahçe kullanım alanları bulunurken, ara katlarda dairelere, mimarisi ile bütünleşen estetik balkon alanları eşlik ediyor. 

Blokların en üst katında ise daireye özel havuz ve teras kullanım alanlarının bulunduğu PentHouse deneyimiyle de modern ve lüks bir yaşama olanak sağlıyor. Ayrıca projemizde geniş peyzaj alanının yanı sıra farklı noktalarında; açık ve kapalı spor alanlarından hobi alanlarına, cafe restoran alanlarından çocuk oyun alanlarına, süs havuzları ve şelalelere kadar bir çok görsel ve sosyal donatılar bulunmakta.

Yalnızca tasarımında değil, daire içindeki detaylarla da el işçiliği estetik asma tavanlarından, asma tavanlarda yer alan ayna uygulamalarına,benzerine rastlanmayan geniş ve ferah kullanım alanlarına bağımsız bölümlerde yer alan hamam ve saunasından,  malzeme seçimlerine kadar projeye özgü bir çok detay titizlikle düşünüldü.

Tüm bunlar birleşince ön talep sürecinden bu güne yüzlerce kişi projemize ilgi gösterdi. Lansman satışlarımızın aynı ilgiyle süreceğini ve talebin de artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Projemizin teslimatını 30 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Her projemizde olduğu gibi, proje satışlarımızın teslimatlarından önce tamamlanacağını ön görüyoruz. 

Ortalama metrekare birim fiyatımız 24.000 TL olmakla beraber, proje ilgililerine lansmana özel %15 indirim avantajının yanında, banka kredili ya da kendi bünyemizde kişiye özel esnek ödeme planları sunabiliyoruz. 

Gelişen bir bölgenin daha da gelişmesine katkı sağlayacak Zeray Future Deluxe City projemizin hayırlı olmasını diliyorum. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Devamında gelecek projelerimizin tanıtım heyecanını da birlikte yaşamayı umut ediyorum.

Not:Proje başlangıç fiyatımız 1.685.000 TL olmasından kaynaklı, başlangıç metrekaresi 117 m2 üzerinden hesaplamaya gidilirse, birim fiyatın 13.000 TL algılanmasına sebep olmaması adına fiyat vurgusu yerine birim fiyat olarak yer verilmiştir.

azturkworld

“İki Devlet, Tek Millet” Azturkworld, Azerbaycan ve Türk dünyasının çeşitli haberlerini yapmakta, farklı alanların ünlü isimleriyle röportajlar gerçekleşdirmektedir. Vizyonu: Azturkworld “Hayatı Paylaş” Türkiye ve Azerbaycan arasında var olan dostluk, kardeşlik bağlarını geliştirmek. Azerbaycan ve Türkiye arasındakı sosyal, kültürel, ekonomik, vs. ilişkilerin geliştirilmesini yönünde çalışmalar gerçekleştirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.